VEDA

Ahmed Hulûsi

Programımızda olmadığı hâlde, çok değerli bazı yakın dostlarımızın ısrarları üzerine, on beş gün evvel başladığımız bu kitapta da Allâh bizi mahçup etmedi ve lütfu inayeti ile tamamlamayı nasip etti…

DUA VE ZİKİR’in ne olduğunu; önemini, ihmâl edenlerin neler kaybedeceğini; değerlendirenlerin neler kazanacağını, yarının neslinin anlayacağı bir biçimde ancak sen yazabilirsin; diye ısrar eden bu dostları kırmak asla mümkün olamazdı… Lütfu ve keremi sonsuz Allâh’a sığınıp daktiloyu aldık önümüze ve başladık…

Şayet DUA ve ZİKİR’in ne olduğunu, neden olduğunu ve nasıl olması gerektiğini açıklamayı başarabildiysek; bu sadece Allâh istediği ve muvaffak kıldığı; insanların bu bilgilere ulaşmasını murat ettiği içindir!

Başarılı olamadıysak, kusur elbette bizim yetersizliğimizdendir… İyi niyetimiz gözönüne alınarak, kusurlarımız bağışlana…

Arş’ın ve Âlemlerin Aziym ve Keriym Rabbi olan Allâh’tan niyaz ederim ki; Habibi Muhammed Mustafa AleyhisSelâm hürmetine, bu ilmin yazılmasına vesile olan fakîre, okuyana, okunmasına vesile olanlara indînden rahmet ihsan eyleye, “iman ve marifet nûru” bağışlaya, sadık yakîne erdire, her türlü tefrika ve nifaktan muhafaza eyleye!.. İlmince Rasûlüne salât ve selâm eyleye bizim tarafımızdan.

Allâh cümlemize bu kitabı değerlendirenlerden olmayı nasip etsin!..

Amin… Amin… Amin…

Ahmed Hulûsi'nin Eserlerinin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur.

Ahmed Hulûsi’nin resmi web sitesi www.ahmedhulusi.org, Twitter hesabı: @ahmedhulusi ve facebook hesabı: ahmed-hulusi adresleridir.

Bu adresler dışındaki sosyal iletişim siteleri veya herhangi bir internet sitesinde, www.ahmedhulusi.org adresinden orijinaline sadık kalınarak yapılmış alıntıların dışındaki, Ahmed Hulûsi adı altında yazılan, konuşulan, söylenenlerin hiçbiri Ahmed Hulûsi’ye ait değildir.

 

Allahvesistemi.com Hikmet Şener tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Mesaj veya hatâ bildirimi için Bildiri Formunu kullanabilirsiniz.