SUNU

Ahmed Hulûsi

“SIDDÎKİYET, velâyet mertebeleri içinde en üst mertebedir ki, onun üstünde sadece “Nübüvvet” vardır…

Rasûlullâh AleyhisSelâm’ın, bu mertebesi Kurân’da açıklanan en yakın arkadaşının hayatından orijinal ve ibret dolu kesitler sanırım hepimizin ilgisini çekecektir.

“ALLÂH’ı idrak, ancak O’nun idrak edilemiyeceğini idraktır” diyen Sıddîk-ı Ekber Hz. Ebu Bekir’den hepimizin alacağı çok şeyler vardır…

Allâh bizlere O’nu değerlendirmeyi kolaylaştırsın.

 

1964 yılında Rasûlullâh AleyhisSelâm’ı rüyamda gördüğümde; O’ndan aldığım işaret üzere, kendisine büyük muhabbet duyduğum “Sıddîk” Hz. Ebu Bekir’in hayatından kesitler yansıtan bu kitabı yazmıştım.

İlk baskısı 1965’te yapılan bu kitap, ne yazık ki bir telif hakkı problemi yüzünden uzun yıllardır basılamıyordu…

Şükrolsun bu problem çözümlendi, ve ikinci olarak yazdığım bu kitap da mevcut seriden basıma girdi…

İçinde pek çok ibret konusu olayları size yansıtacak olan bu eser, aynı zamanda sizleri o günlere de taşıyacak; o havayı teneffüs ettirecektir.

Her yaşın zevkle okuyacağı bu kitap umarım bu değerli Zâtı bir nebze olsun anlamamıza yol açar…

Allâh bizleri şefaatine nail eylesin!..

 

Ahmed Hulûsi

Ahmed Hulûsi'nin Eserlerinin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur.

Ahmed Hulûsi’nin resmi web sitesi www.ahmedhulusi.org, Twitter hesabı: @ahmedhulusi ve facebook hesabı: ahmed-hulusi adresleridir.

Bu adresler dışındaki sosyal iletişim siteleri veya herhangi bir internet sitesinde, www.ahmedhulusi.org adresinden orijinaline sadık kalınarak yapılmış alıntıların dışındaki, Ahmed Hulûsi adı altında yazılan, konuşulan, söylenenlerin hiçbiri Ahmed Hulûsi’ye ait değildir.

 

Allahvesistemi.com Hikmet Şener tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Mesaj veya hatâ bildirimi için Bildiri Formunu kullanabilirsiniz.