MESAJ – 98

Ahmed Hulûsi

Şubat sert geçerdi İstanbul’da… Kar diz boyu olurdu 55-57’lerde… Merdivenle kayardık yokuş aşağı; sokaktaki akranlarımızla… Kimimiz on, kimimiz on beşindeydik!

Düşünmezdik, soğuğu, odunu-kömürü! Ekmek elden su göldendi… Kenarı tırtıllı beyaz 10-20 paralar sanırım daha tedavülden kalkmamıştı! Ortası delik 1 ve 2.5 kuruşlar, yani yüz paralar söz konusuydu!

Şimdi “milyon” konuşuluyor “para” değerinde olarak…

İstanbul, “köy” oldu; köyleri şehir yapalım, derken!

Pek çok şeyler değişti zaman içinde, ama, eski kışlar galiba geri geliyor!.. Şubat, çetin geçeceğe benziyor!

Kar yağacak bir yerlere gene görünen! Fırtınalar var ufukta! Yok mu bir nefesi(!) kuvvetli, püf deyip uzaklaştıracak o fırtınaları!!!

Merhamet oluna suçu-günahı olmayanlara, evi-barkı, aşı-ocağı bulunmayanlara; çilede sıkıntıda olanlara…

Allâh selâmet vere, tüm dürüst, samimi, inançlı gönüllere… Çok çok kısa sürecek dünya çıkarları uğruna, sonsuz hayatını feda etmeyenlere… 

 

Ahmed Hulûsi'nin Eserlerinin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur.

Ahmed Hulûsi’nin resmi web sitesi www.ahmedhulusi.org, Twitter hesabı: @ahmedhulusi ve facebook hesabı: ahmed-hulusi adresleridir.

Bu adresler dışındaki sosyal iletişim siteleri veya herhangi bir internet sitesinde, www.ahmedhulusi.org adresinden orijinaline sadık kalınarak yapılmış alıntıların dışındaki, Ahmed Hulûsi adı altında yazılan, konuşulan, söylenenlerin hiçbiri Ahmed Hulûsi’ye ait değildir.

 

Allahvesistemi.com Hikmet Şener tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Mesaj veya hatâ bildirimi için Bildiri Formunu kullanabilirsiniz.