MESAJ – 60

Ahmed Hulûsi

Olayların geliş çizgisini devam ettirerek gidiş doğrultusuna bakarsak, gerek Türkiye ve gerekse Dünya’daki birçok ülke boyutlarında 2000’li yıllar zorlu günler ihtiva ediyor kanaatine varırız.

 Eğer bu kanı gerçek ise, bu zor günlere dayanabilmek için insanlara en gerekli şey, sabır, kanaat, şükür ve elindeki imkânlarını olabildiğince çevresindekilerle paylaşmak olmalıdır.

İnsan, beden adını verdiğimiz aracı geçici bir süre için Dünya ortamında kullanarak, belirli özellikler kazanmak amacıyla Dünya’da var ise…

İnsan, olayları ve gelişmeleri bu açıdan değerlendirmeli; ebedî yaşam boyutuna göre davranışlarını düzenlemeli; idrakının almadığı yerde Allâh Rasûlüne ve bildirdiklerine iman ederek, davranışlarını ona göre düzenlemelidir ki; gelecekte pişman olmasın! 

Ahmed Hulûsi'nin Eserlerinin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur.

Ahmed Hulûsi’nin resmi web sitesi www.ahmedhulusi.org, Twitter hesabı: @ahmedhulusi ve facebook hesabı: ahmed-hulusi adresleridir.

Bu adresler dışındaki sosyal iletişim siteleri veya herhangi bir internet sitesinde, www.ahmedhulusi.org adresinden orijinaline sadık kalınarak yapılmış alıntıların dışındaki, Ahmed Hulûsi adı altında yazılan, konuşulan, söylenenlerin hiçbiri Ahmed Hulûsi’ye ait değildir.

 

Allahvesistemi.com Hikmet Şener tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Mesaj veya hatâ bildirimi için Bildiri Formunu kullanabilirsiniz.