MESAJ – 21

Ahmed Hulûsi

 “Akıllı odur ki, başa geleceği görür”!.. demişti bir zamanlar biri…

Bilmiyorum hâlâ görebiliyor mu, başına gelecekleri…

“Rüzgâr esmeye başladığı zaman yağmurun geleceğini anlarsınız değil mi?” diye sormuştu Hz. İsa, 2000 yıl öncesinde insanlara…

Bilmiyorum, acaba fark edebilmiş mi bu gerçeği insanlar!..

Uyarıcılar her kisvede uyarırken insanları; ahmaklar hâlâ, her şeyin eskiden beri gelmekte olduğu gibi, devam edeceği sanısındalar!

Geminin karaya çıktığını fark etmeden danslarına devam ediyorlar!

Gök kararıyor; yer depreniyor; anlayışı kıtlar, saz çalıyor diyorlar!

Kangrenin ilacı olmadığını bile öğrenmemişler; yalnızca cüzdan ya da seks için yaşayanlar!

Toplum tüm kademeleriyle hak etti fırtınayı… Yanlışlarda ısrarla… Rüşvetle yaşamayı, ehil olmayanları başına seçmeyi sürdürmekle… Elbette kuru da yanacak yaşın yanında!

Şimdi artık, ağlama sızlanma zamanı değil!

Başını sokacak emin bir delik; kurtaracağın iman peşinde olmaya bak! Zira tüm âkiller seziyor, ya da görüyor başa gelecekleri!

Bu gerçeği inkâr edenleri de, koy kendi hâline!.. Bulsunlar aradıklarını!..

Olmayacak arkalarından, ağlayanları! 

Ahmed Hulûsi'nin Eserlerinin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur.

Ahmed Hulûsi’nin resmi web sitesi www.ahmedhulusi.org, Twitter hesabı: @ahmedhulusi ve facebook hesabı: ahmed-hulusi adresleridir.

Bu adresler dışındaki sosyal iletişim siteleri veya herhangi bir internet sitesinde, www.ahmedhulusi.org adresinden orijinaline sadık kalınarak yapılmış alıntıların dışındaki, Ahmed Hulûsi adı altında yazılan, konuşulan, söylenenlerin hiçbiri Ahmed Hulûsi’ye ait değildir.

 

Allahvesistemi.com Hikmet Şener tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Mesaj veya hatâ bildirimi için Bildiri Formunu kullanabilirsiniz.