EFENDİMİZ`İN BEDİR`DE DUA İLE GEÇİRDİĞİ GECE

Ahmed Hulûsi

Bedir Muharebesinin evvelindeki son gün akşamı çiseleyerek yağan bir yağmurla geçiyordu… Müslümanların çoğu birer siper yer bulmuşlar, burada, kendilerini ertesi günkü muharebeye en iyi şekilde hazırlayabilmek için istirahate çekilmişlerdi…

Gecenin saatleri ilerlerken karargâhta ancak bir iki kişi uyanık kalmıştı ki, bunlardan birisi olan EfendimizAleyhisSelâm namazını bitirdikten sonra Allâhû Teâlâ’ya şöyle dua ediyordu:

− Allâh’ım eğer şu bir avuç müslümanın bu gazada helâk olursa; bundan sonra yeryüzünde Sana ibadet edecek bir tek muvahhid kalmaz… Sen İslâm’ın bu ordusuna nusret ihsan et!..

Ahmed Hulûsi'nin Eserlerinin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur.

Ahmed Hulûsi’nin resmi web sitesi www.ahmedhulusi.org, Twitter hesabı: @ahmedhulusi ve facebook hesabı: ahmed-hulusi adresleridir.

Bu adresler dışındaki sosyal iletişim siteleri veya herhangi bir internet sitesinde, www.ahmedhulusi.org adresinden orijinaline sadık kalınarak yapılmış alıntıların dışındaki, Ahmed Hulûsi adı altında yazılan, konuşulan, söylenenlerin hiçbiri Ahmed Hulûsi’ye ait değildir.

 

Allahvesistemi.com Hikmet Şener tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir. Mesaj veya hatâ bildirimi için Bildiri Formunu kullanabilirsiniz.